Az angol nyelv oktatása iskolánkon


     Egy számunkra idegen nyelv tanítása – tanulása soha nem egyszerű feladat. Hatalmas erőkifejtést jelent ez mind az oktató, mind pedig a tanuló részéről. Lekötni egy-egy gyermek figyelmét, ugyanakkor motiválni és felkelteni érdeklődését a nyelv tanulása és használata iránt, igazán nagy kihívás. Mindezt számtalan módszer segítségével próbáljuk, kinél sikeresebben, más esetekben viszont kisebb eredménnyel.

     A rendkívül színes tankönyvek mellett naponta használjuk a CD anyagot, amely hatékonyan elősegíti az értő hallgatás kialakulását, egyben a gyerekeknek alkalmuk nyílik a helyes angol kiejtés megtapasztalására és gyakorlására. Az idei tanévben birtokunkba vehettük az iskola multifunkciós könyvtártermét, s így lehetőségünk nyílt a tankönyvünkhöz kiadott interaktív tananyagismeret elsajátítására, amely szintén sikeresen hozzájárul a tanítási óra dinamizmusához, ill. tarkaságához. Még az idősebb tanulók is nagy kedvvel keresik a megfelelő szórendet, kutatják a szavakat a keresztrejtvényben, vagy keresik a helyes választ az adott lehetőségek közül, ill. énekelnek, játszanak, videót néznek. Tehát a nyelvtanulás szórakoztató is lehet és nem kell feltétlenül mindig izzadságos munkára gondolnunk.

     Aki szeretne tanulni és használni az angol nyelvet, annak számtalan lehetősége van iskolánkon.

     A 6. évfolyamtól tanulóinknak lehetőségük van levelezni a „Lincoln Elementary School“, USA állambeli iskola diákjaival, akikkel immáron 5. éve tartjuk a kapcsolatot és küldözgetik egymásnak gyermekeink a hosszabb-rövidebb leveleket, illetve apró ajándékokat. Igazán nagy örömmel veszik kezükbe a földgolyó másik feléről érkező leveleket, de egy gyerek csak gyerekből van, és a választ már csak kisebb-nagyobb unszolással, de azért mindig elkészítik.

     Íme a 2011/12-ben levelezők névsora:

     6. évfolyam:
Priškin Dávid, Nemšovsky Mirko, Kelko László, Horján Adrienn, Poništ Krisztián, Sólya Csaba, Bakulár Brigita, Farkas Tamás, Molnár Róbert, Zsidek Nikolas, Szabó Erika, Varga Vanesa, Vörös Enikő, Havrancsík Gábor.

     7. évfolyam:
Cucor Enikő, Lévai Ramóna, Mohos Jennifer, Czibor Eszter, Andruško Bettina, Fábik Orsolya, Kecskés Veronika, Szegi Viktória.

     8. évfolyam:
Téglás Dominik, Zsidek Simona, Szabó Bianka, Vörös Boglárka, Hajtman Bianka, Farkas Mónika, Mészáros Bernadett, Kecskés Ádám, Kiánek Márk, Kovács Viktória.

     9. évfolyam:
Lesko Bence, Kiánek Bianka, Vörös Angelika, Édes Bence, Varga Veronika, Andrusko René, Családi Krisztián Ákos, Szabó Marianna.

     Három évvel ezelőtt lehetőségünk volt egy-egy nyári tábor szervezésére az anyaországban, Angliában. Sajnos az idén a gazdasági nehézségek miatt ez nem jöhet létre, de íme a két táborról megjelent újságcikk és a fotók azokról, akik a nyári szünidőben is a nyelvtanulásra koncentráltak, persze sok-sok más élménnyel és tapasztalattal térhettek haza, amelyek felejthetetlenek lesznek számukra.

     Ha az idén nyári táborozásra nem is kerülhet sor, egy LONDONI KIRÁNDULÁS azért még belefér. London története, nevezetességei a 7. évfolyamban tananyag, ezért úgy gondoltam, rendezünk egy egyhetes interaktív órát, és tekintsük meg saját szemünkkel azokat a szépségeket, amelyekről a tankönyvünkben tanulhatunk.

     Biztos vagyok benne, hogy nagy élményben lesz részünk!

     Végezetül pedig néhány példa diákjaink ügyes munkáiból. Csak dicséret illeti munkájukat!









Gergely Henrietta tanító néni