Angol nyelv - ablak a világra!

Az angol nyelv jelentőségét (de bármely nyelvét, hiszen ahány nyelv, annyi ember – szoktuk mondani) nem lehet elégszer hangsúlyozni. Korunk generációja szinte már nem is érvényesülhet a foglalkoztatottság kemény piacán egy világnyelv tudása nélkül.

Országunk fekvéséből adódóan teljesen természetes lenne, ha a német nyelvet megfelelő szinten bírnánk. Egy országhatáron túl, jóval magasabb összeggel jutalmazzák a munkát, az emberek így magasabb életszínvonalon élhetik életüket. Ha bátran és helyesen használjuk a nyelvet, mi is „hasznot húzhatunk“ tudásunkból.

Az angol nyelv viszont mindezek ellenére közkedveltebb. Jó ha tudjuk, hogy a német nyelvterületeken ugyanúgy érvényesülhetünk az angol nyelvtudásunkkal, mint akár Nagy Britanniában vagy az Amerikai Egyesült Államokban. Aki nyelvekkel foglalkozik, tanítja ill. tanulja, alátámaszthatja azt a tényt, hogy a nyelvet nem lehet elégszer gyakorolni. Az elméleti dolgokat a gyakorlatba kell átültetni, majd aktív tudássá alakítani. Amennyiben nem gyakorolja a nyelvet, pár hónap alatt feledésbe merülhet tudásunk, és már csak nagy küzdelemmel tudjuk visszavarázsolni a gyakorlatba. Ezért szorgalmazzuk és szervezzük immáron 10 éve az INTENZÍV ANGOL NYELVI HETET - anyanyelvi tanárokkal. Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani az igazgatóságnak, és nem kevésbé a szülőknek, akik sokadik alkalommal támogatták ezt a környékünkön teljesen egyedinek mondható programot.

Az idei tanév abból a szempontból volt rendkívüli, mert első alkalommal a 10 év alatt minden osztály bekapcsolódott ebbe a különleges programba. Három héten keresztül volt iskolánkon az angol tanárunk, aki szivét-lelkét kitette, hogy megszeressék, elsajátítsák a gyerekek nemcsak a nyelvet, de azért is, hogy közelebb hozza hozzánk az angol kultúrát és életstílust. Mindez természetesen csakis angol nyelven. Volt itt minden, mi szem-szájnak ingere: középkori jelmezes csata, cricket óra/az angolok nemzeti sportja/, weboldal szerkesztés, állásinterjú, és még sorolhatnám. Úgy érzem, és úgy is láttam, hogy igazán hasznos és élvezetes napokat tudhattunk magunk mögött. A tanár úr az életre próbálta felkészíteni a gyerekeket, ami teljesen ésszerű és logikus, hiszen az életnek tanulunk, és nem a szülőknek vagy a jó bizonyítványnak.

A búcsúzó 9.A osztály ebből a szempontból is kivételesnek mondhatja magát. Az iskolánkon eltöltött 9 évből 5 éven keresztül minden alkalommal bekapcsolódtak ebbe a programba. Ezért, és természetesen a rendkívüli szorgalmunknak köszönhetően is, igazán nagyon ügyesen, helyesen és bátran használják az angol nyelvet.

Reméljük, hogy a jövőben lesz még alkalom ilyen és ehhez hasonló programok szervezésére. Ehhez persze nem elég a szervezés ténye és lehetősége, hanem mindenekfelett a legfontosabb a tanulók szorgalma, lelkes és kitartó munkája és pozitív hozzáállása a nyelvtanuláshoz.

A képek az idei évről tanúskodnak.                                         PaedDr. Gergely Henrietta