Az első bál

2015 májusában a marcelházi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola megtartotta az első bált, amelyen a 6.,7.,8. és 9. évfolyam tanulói, valamint a tapolcai testvériskolánk diákjai vehettek részt. A bál este 7 órakor kezdődött, amit az iskola 8. osztályos tanulói nyitottak meg a koszorúcskára tanult tánccal, majd tapolcai vendégeink néptánc-összeállítását láthattuk. Eleinte a diákok nem nagyon akartak táncolni, de amikor felcsendült a mindenki által jól ismert „Nézését meg a járását” című dal, felszaladtak a parkettre. A DJ fantasztikus volt. Pontosan tudta, milyen zenéket szeretünk, de a régebbieket sem hanyagolta el. Sok mulatós zene volt, amit szinte mindenki felismert, és kérhettünk is tőle bármit.

Az idő villámgyorsan elszaladt, és már csak azt vettük észre, hogy felcsendül az utolsó dal. Szívesen maradtunk volna tovább is, mert fantasztikusan éreztük magunkat. Mivel másnap várt az iskola, sajnos nem lehetett.