Gergely – járás

Mit is jelent a gergelyezés? - iskolás gyermekek köszöntő, adománygyűjtő dramatikus játéka március 12-én, Nagy Szent Gergely napján. Ezt a már feledésbe tűnő régi hagyományt IV. Gergely p. /827-44/ rendelte el, hogy az iskolás gyermekek sajátos ünnepe legyen. A rendeltetése kezdetben az iskolások toborzása volt. Gergely napja volt a tanévkezdés napja, mivel a tanév nyári és téli félévre oszlott. A nyári félév márciusban kezdődött, a téli pedig novemberben. Az ünnep iskolába toborzó funkciója idővel azonban formálissá vált. Ezt az ősrégi szokást szeretnénk újraéleszteni, folytatni őseink hagyományait. Egy kicsit lehet másképp, de a szándékunk ugyanaz: felbátorítani a kicsiket az iskolában járásra, felcsigázni az érdeklődésüket, bátorítani a félénkeket.

Ebből a szándékból meghirdetjük az első gergelyezést, 2015. januárjára. Szeretettel várjuk az ovisokat, és minden kedves gyermeket, akik kíváncsiak rá, hogy mit mis csinálnak a nagyok az iskolában. Ezennel közzé tesszük, hogy a beíratás az 1. osztályba 2015. február 4-én lesz 13:00 – 17:00 óráig.