Tapolcai kirándulás

2018. szeptember 25.-26-án Tapolcán járt a 8.A osztály.

Az indulás kedden reggel 7,00 órakor volt. Az odaút jól telt, majd amikor megérkeztünk az iskolába, már finom ebéddel vártak az ottaniak. Ebéd után a tapolcai tavasbasbarlangba vezettek minket, ahol egy jópofa vezető vezetett körbe, és mutatta be a helyet. Később a tanító nénikkel együtt csónakba szálltunk, és körbeeveztünk a barlangban. A másik tapolcai iskolában jól megmozgattak minket, sportoltunk, íjászkodtunk. Ezután elfoglaltuk szálláshelyünket a helyi kollégiumban, majd pizzát vacsoráztunk. Teli pocakkal felvonultunk a szobára, és kaptunk egy kis időt elkészülődni az estéli bulizáshoz. Mindenki remekül szórakozott, új barátokat szereztünk. Félt 11 környékén visszatértünk a szobáinkra, és kialudtuk az aznapi fáradalmainkat. Másnap Lesencetomajra látogattunk el, ahol egy rövid tájékoztatás után ügyességi versenyeken próbálhattuk ki magunkat. Az iskola igazgatónője, az általa készített finomságokkal elvitt minket piknikezni egy távolabbi helyre, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt a tóra. Miközben falatoztunk, egy kis előadást hallhattunk a Balatonról és környékéről. Nemhiába füleltünk annyira, hisz miután visszatértünk az iskolához, kvízkérdésekre kellett válaszolnunk csoportokba osztva a témával kapcsolatosan. Ebéd után búcsút vettünk a lesencetomaji diákoktól, mert a következő állomásunk Keszthely volt. Keszthelyen felszálltunk egy kétszintes, 1891-ben épült hajóra, és kifutottunk a keszthelyi öbölbe. Nem volt túl meleg, de a kilátás mindent kárpótolt. Az egyórás hajókázás után kaptunk egy kis szabadidőt emléktárgyak vásárlására. A tapolcai iskolánál mindenki biciklire pattant, és Csobánchoz kerekeztünk. Nagyjából egy óra alatt felküzdöttük magunkat a hegytetőre a várromhoz, ahonnan a kilátás lélegzetelállító volt. A hegytetőn egy tartalmas előadást hallottunk a vár történetéről. A lefelé út már csak 25 percig tartott, majd a biciglikkel a helyi látványtárhoz mentünk. Itt megtekintettük a régi dohánytermékeket, a régi pipákat és az ezzel kapcsolatos cikkeket, könyveket. Estefelé visszatértünk az iskolához, ahol a diákok kis útravaló csomagokkal láttak el minket. Végső búcsút vettünk új barátainktól, és egy kicsit szomorúan, de élményekkel teli indultunk haza.

Lakatos Tibor, Marcelházi Alapiskola, 8.A osztály