Közlemény

A 2019/2020 tanév 2. félévének értékelése, osztályzása

Tisztelt szülők, diákok!

A Marcelházi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola vezetőségének döntése értelmében, az Oktatási Minisztérium útmutatója alapján a rendkívüli helyzetre való tekintettel tantárgyainkat a következőképpen értékeljük:

• A nevelési tantárgyakat, mint:
  • képzőművészeti nevelés
  • zenei nevelés
  • testnevelés
  • etikai nevelés
  • vallási nevelés
  • technikai nevelés
  • munkára nevelés
  • polgári nevelés
a 2019/2020 tanév 2. félévében az "abszolválta" kifejezéssel fogjuk értékelni.
• Az 1. évfolyam tanulói (a minisztérium döntése értelmében) kizárólag szóbeli értékelésben részesülnek.
• A 2., 3., 4. és a 9. évfolyam tanulóit érdemjegyekkel fogjuk értékelni – motivációs jelleggel, figyelembe véve a rendkívüli helyzet előtt szerzett érdemjegyeket, aktivitását, szorgalmát, valamint a diákok portfólióit, projektjeit.

Iskolánk pedagógusai, a saját tantárgyaikon belül, a következő két hét folyamán, tájékoztatják a tanulókat, hogy milyen együttműködést várnak el tőlük – aktív együttműködés a pedagógussal, házi feladatok megoldása, határidős feladatok, feladatlapok kidolgozása, füzetellenőrzés.

Köszönjük az együttműködést! Kitartást és jó egészséget!

Tisztelettel: Duka Róbert, iskolaigazgató

Közlemény a tanév 2. félévének értékelése - Oznámenie o hodnotení žiakov