EnvirART 2015

Iskolánk ebben a tanévben egy új versenybe kapcsolódott be, amelyet Nagy József (Híd) európai parlamenti képviselő kezdeményezett.

A verseny az EnvirART elnevezést kapta. A Föld napja alkalmából már ötödik éve került sor a Tisztítsuk meg Szlovákiát elnevezésű kezdeményezésre, amelybe évről évre több szervezet, csoport kapcsolódik be. Szerették volna, ha idén már nem csak a takarításról szólna ez a nap, a környezetvédelem propagációját is előtérbe helyezték.

Ennek alapján hozták létre az EnvirART elnevezésű kreatív környezetvédelmi versenyt, melynek célja, hogy formabontó ötletekkel hívja fel a figyelmet a környezetszennyezésre és védelemre a művészet eszközeivel. Az alapiskolák, középiskolák, pedagógusok, önkormányzatok és szervezetek számára hirdettek meg kategóriákat. A felhívásra 70 iskolából 126 pályamunka érkezett. Voltak köztük rajzok, festmények, videók, szabadtéri installációk vagy újrahasznosított hulladékból épített eszközök. Díjazottként a zsűri 14 pályamunkát választott ki, melyek készítői ingyenes tanulmányi úton vehettek részt Strasbourgban.

A díjátadó ünnepségre május 22-én került sor a dunaszerdahelyi Therma hotelben. Az iskolánk sikeresen pályázott, melynek eredményeként két felnőtt vehetett részt a tanulmányúton.

Csodálatos három napot töltöttek pedagógusaink Strasbourgban. Köszönet a szervezőknek, akik számos programot készítettek elő: városnézés, hajókirándulás, parlamenti látogatás és még sorolhatnánk.

Reméljük, a következő munkánk is elnyeri a zsűri tetszését!