Határtalan

Egy szeles szeptemberi napon, 2015. szeptember 24-én keltek útra a Marcelházi Alapiskola 8. osztályos diákjai tanáraikkal, hogy eleget tegyenek a tapolcai testvériskola meghívásának. Tapolcára megérkezve első utunk a Tapolcai-Tavasbarlang Látogatóközpontba vezetett, ahol a környék megtekintése után barlangcsónakázás várta a diákokat. A hosszú úton és a vadregényes barlangászáson bizony a diákok jócskán megéheztek, így jólesett a finom ebéd. Mivel kész focicsapattal érkeztünk, ebéd után labdarúgás és métázás következett, és az est végén pedig kürtöskalácsot sütöttünk. A második nap múzeumlátogatással indult, ahol a régmúlt Tapolca emlékeibe nyerhettünk betekintést. Kora délután, játékos tájékozódási feladatok segítségével ismerhették meg diákjaink a mai Tapolcát. Miután a gyerekek jól összebarátkoztak, könnyebben ment a táncmulatság is egész vacsoráig. A hosszú búcsúzkodás után azzal a kellemes érzéssel váltunk el, hogy júniusban újra láthatjuk egymást ezúttal itthon, amikor is mi leszünk a tapolcai tesvériskola vendéglátói.

Mgr. Trencsík Marián, Marcelházi Alapiskola