Játsszunk ma együtt!

/Óvodások látogattak a magyar iskolába/

„Ezzel látok, ezzel is. Ezzel hallok, ezzel is. Ezzel érzek illatot, ezzel mindent bekapok, mindent el is mondhatok! Ezzel fogok, ezzel járok, boldogabbá csak ezzel válok.“ A két marcelházi, valamint a virti óvoda kicsinyeit ezzel a mondókával fogadták a magyar iskola tanulói, s amikor azt mondták: boldoggá csak ezzel válok, mindannyian a szívükre tették a kezüket.

Megismerkedtek az állat bábukkal, nevet adtak a paripáknak, Csillag lett az egyik, Villám lett a másik, majd megversenyeztették őket , s a Csillag legyőzte Villámot. Ezután az elsősök rövid verses-dalos bábos összeállítással köszöntötték a jövendő elsősöket, majd mindannyian elmentek a vásárba, ahol a Félpénzes dallal, ki macsát, ki lovat, ki kutyát, ki tyúkot vásárolt. Mire elfogyott a félpénz, mindenkinek jutott egy-egy bábu. Közülük most a kakas és a tyúk kelt versenyre, s ezt a versenyt nagy szurkolás kíséretében a kakas nyerte.

Hogy a vendégek megpihenhessenek, a harmadikos gyerekek bemutatták a „Szegény ember, a medve, meg a róka“ című bábjelenetüket, amit az óvodások nagy-nagy tapssal jutalmaztak.

S hogy ne csak a kész bábukkal ismerkedjenek meg, mindegyik óvodás kapott egy-egy félkész zacskó bábut. A zacskóba előre elkészített szemet, fület, szájat, orrot és hajat tettünk. A harmadikos gyerekek segítettek abban, hogy a zacskóból egyszerre csak valamilyen kész állatka bújhasson elő.

A jó hangulatban repült az idő. A fáradt óvodások még ajándékokat kaptak a mostani első osztályosoktól, végül az iskolások ezzel a verssel bocsátották útjukra őket:

„Mikor én az anyanyelvvel játszom, zöld fűtenger habjai közt látszom.
     Fényes tollú tűzmadárra várok, a kerek világ szép szivébe állok.“

Gál Lívia, Marcelházi Alapiskolaa