Pozsonyi séta – 2016. szeptember 30.

Ezen a szép napsütéses pénteki napon reggel 7 órakor elindultunk az iskolabusszal, hogy meglátogassuk fővárosunkat, Pozsonyt. A buszban 6., 8. és 9. osztályos tanulók ültek, vezetőnk pedig az igazgató bácsi és az Iván tanító bácsi voltak. Az első, amit megérkezésünkkor láttunk, a régi Nemzeti Színház volt csodás szökőkúttal. Láttuk a Szentháromság-szobrot, a Koronázó templomot, a Szent Mihály-kaput,amely Pozsony belvárosának kapuja – a várost védő kapuk egyikeként maradt fent. Alatta vezet a koronázási út, ahol a Habsburg-házi királyok után mi is végigmehettünk. Megcsodálhattuk a várat, és felmentünk a Slavínra is, ahol gyönyörű látvány tárult elénk a városra. Városnézésünk következő részében két bevásárlóközpontot is bejártunk az új negyedben, ahol javában nyüzsgött az élet. A kiránduláson nagyon jól éreztük magunkat, jó volt a hangulat, sokat tanultunk és tapasztaltunk.

Köszönjük igazgató bácsi!

Zsidek Viktor 9.A