Pozsonyi séta - 2017. október 12.

Ezen a szép napsütéses napon elindultunk, hogy meglátogassuk fővárosunkat Pozsonyt, és megismerkedjünk a város magyar múltjával, szerepével, a történelmi Magyarország területén.

A buszban a 7. és 8. osztályos tanulók ültek, vezetőink pedig az igazgató bácsi, illetve Kocsis Csilla tanító néni voltak.

Az első, amit megtekintettünk, a Reduta /Vigadó/ történelmi épülete volt, majd a Nemzeti Színház épülete, és az előtte álló szökőt.

Sétánkat a Szentháromság-szobor irányába folytattuk, majd elcsendesültünk a koronázó templomban. Végigjártuk a koronázási útvonalat is. Megcsodálhattuk a várat, és felmentünk a Slavínra is, ahol gyönyörű látvány tárult elénk a városra. A McDonaldsot persze sosem lehet kihagyni, és egy jót lakmároztunk a kedvenc helyünkön. Meg persze a vásárlást sem lehet kihagyni az Eurovea Business Centerben és az Avionban, ahol sikeresen elköltöttük az összes zsebpénzünket. A kirándulás nagyon jól sikerült, gazdagabbak lettünk egy szép élménnyel.

Rehák Dóra, 7.a Marcelházi Alapiskola