Szavalóverseny

Március 11-én községünkben szervezte meg a Csemadok helyi szervezete a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó verseny körzeti fordulóját. Iskolánkat 12 tanuló képviselte e rangos versenyen nagyon szép eredményekkel.

Ezüstsávos besorolást kapott: Igrényi Viktória, Rácz Barbara, Polovicz Katalin,Berecz Bálint, Beke Gertrúd, Nemšovszky Mirko, Grosch Dóra és Zsidek Viktor.

Aranysávos helyezést értek el: Rehák Ádám (vers- és prózamondó kategóriában is), Paulis Csenge, Czibor Eugénia és Vida Szófia. Ők képviselik majd iskolánkat a március 23-án, a Komáromban megrendezésre kerülő járási fordulón.

Itt kapcsolódik a versenybe Lesko Levente, aki tavaly az országos forduló versenyzője volt, az országos elődöntőn Naňo Nimród először méretteti meg magát társaival, ő lett az elmúlt évben kategóriájának legjobbja.

Büszkék vagyunk mindannyiukra! A továbbjutóknak sok sikert kívánunk.

Felkészítő pedagógusaik: Édes Katalin, Kovács Anikó, Gál Lívia és Lancz Ildikó.