Tapolcai Látogátás

Szeptember 26.-án reggel indultunk útnak Tapolcára.

Érkezésünkkor a tapolcai iskola igazgatója várt ránk.

Sűrű programunk volt. Először a tapolcai Tavasbarlangban gyönyörködhettünk. Ebéd után csoportokra osztva elindultunk, hogy felfedezzük a várost. Késő délután új csapatokat alkotva váltóversenyen vettünk részt. Vacsora után elfoglaltuk a szállásunkat. Másnap kilenckor indultunk útnak, hogy felfedezzük a Csobánci várromot. A túra fárasztó volt, de megérte, mert csodálatos volt mint a várrom, mint a kilátás. Délután meglátogattuk a városi múzeumot, ahol kipróbálhattuk, hogy milyen volt 100 évvel ezelőtt a padban ülni, tenyerest kapni (amire volt is jelentkező). Megnézhettük, hogy hol volt régen a tapolcai vár, holt tanult egykoron Batsányi János. Sétát tettünk a Malomtó környékén, majd 20 perc szabadidőt kaptunk.

A záróprogram a disco volt. A végére mindenki kibulizta magát és zsebkendővel integetve "könnyes búcsút" vettünk egymástól.

Uzsák Anna és Grosch Dóra, 8.A