Megemlékezés a trianoni békeszerződésről

1920. június 4. – Minden ember, aki magyarnak vallja magát, pontosan tudja, mit jelent ez a dátum.

A marcelházi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában immár második alkalommal tartottunk megemlékezést a történelmi Magyarország feldarabolásáról. Az iskola összes tanulója összegyűlt az aulában, ahol egy kivetítőn több videót is megnéztünk. Meghallgattuk Kálazdy Virág (8.a) , Grosch Dóra (5.a) , Rehák Ádám (3.a) és Vida Szófia (2.a) szavalatát, majd iskolánk igazgatója mondott pár szót a trianoni békediktátumról.

Minden diák kapott egy képet a Franciaországban található versailles-i kastélyról. Itt írták alá az első világháborúban vesztes Magyarország új határait felrajzoló békeszerződést. Végül a „Honfoglalás” című dalt hallgattuk meg, amit minden tanuló felismert és halkan dúdolt Demjén Ferenccel együtt.

Horján Adrienn 9.A