A Marcelházi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
az angolul tanuló felnőtteket is várja

Az életen át tartó tanulás korunk egyik alapvető követelményei közé tartozik.
      A Marcelházi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága és pedagógusai, ezt igazán komolyan gondolják, így minden lehetőséget megragadnak annak érdekében, hogy részt vegyenek egy-egy építő jellegű tanfolyamon. Az iskola igazgatósága feltétel nélkül biztosítja a helyszínt egy-egy program kivitelezéséhez. Így volt ez ebben az esetben is, amikor egy angol nyelvtanfolyamra került sor az iskola falai között, de most nem a tanulóink számára, hanem a tanulni és fejlődni vágyó felnőttek számára. A programba pedagógusaink is bekapcsolódtak, hiszen a módszertani csemegéken kívül, amelyek a tanítás-tanulás folyamatából akarva – akaratlanul is elsajátíthattak, megszámlálhatatlanul sok érdekes és hasznos dologgal találkozhattak. A legfontosabbak közé sorolnám azokat a kifejezéseket, amelyek a tankönyvből általában kimaradnak, ill. az ún. idiómák /idioms/, amelyek igazán meg tudják nehezíteni az angol nyelvet tanulók dolgát, hiszen átvitt értelmű kifejezésekről lévén szó, rengeteg gyakorlást igényel ezek elsajátítása.
      A lelkes kis csapat délutánonként 5 órán keresztül, szinte megállás nélkül dolgozott. A munka igazán színes volt, a témákat pedig már nem is említeném. Játékban is volt részünk, és bizony az ő arcukon is felragyogott az izgatottság mosolya, vajon ki találja el előbb, ki tud több szót összegyűjteni, ki tudja helyesen mondani.
      Egy-egy tartalmas nap elteltével, az ember szinte nem is érzékeli, és már el is telt a hét. David Schofield, az anyanyelvi tanár Liverpoolból, igazán elégedett volt tanítványaival, akik lelkesen informálták az érdeklődő tanárt kultúránkról és történelmünkről is. A szorgalmas tanulók is sok érdekességgel gazdagodhattak, és kíváncsian várják a következő tanfolyamot, amelyen ismételten az angol nyelvi kommunkáció kerül a középpontba.

PaerdDr. Gergely Henrietta tanító néni