Anyanyelvi tanárral tanultak tanulóink

A Marcelházi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola tanulói szeretik az angol nyelvet. Nagy örömünkre szolgál, hogy immáron ötödik alkalommal került sor iskolánkban az INTENZÍV ANGOL NYELVI HÉT c. program megszervezése, amely igazán nagy sikernek örvend tanulóink körében. Az iskolánk igazgatóságának beleegyezésével és segítségével a programban résztvevők kivételes helyzetnek örvendezhetnek, hiszen az intenzív hét folyamán megszakad a megszokott rend, és nem kell az órarendben lévő tantárgyakra készülni, mert azon a héten reggeltől délutánig az angol nyelvé a fő szerep.
      Március utolsó hetében, reggel fél nyolckor 16 tanuló várta nagy izgalommal az anyanyelvi tanár érkezését az iskola felszerelt multifunkciós könyvtártermében, ahol azon a héten az angol nyelv szépségeit ismerhették meg és gyakorolhatták David Schofield anyanyelvi tanár segítségével, aki Liverpoolból érkezett hozzánk.
      Az első megilletődött pillanatok után a gyerekek mosolyogva válaszolgattak a kérdésekre, és még maguk is meglepődtek, hogy megértik a kérdést, és hosszabb-rövidebb gondolkodás után még a választ is meg tudták fogalmazni.
      Megkezdődött a munka, amely igazán hatékony és színes volt. Rengeteg téma került szóba a tanulás folyamán, amely ugyan a hagyományos tanítási folyamatban is érintve van, de egy szabadabb légkörű, kevésbé korlátozott keretek közötti órán sokkal hatékonyabban lehet elsajátíttatni a gyerekekkel egy-egy új szót, egy-egy mondatformát, ill. van idő mindent dramatizálni, és mire az óra véget ért, már bármelyik angliai kávéházban, vendéglőben tudtak volna a gyerekek rendelni, fizetni, jegyet vásárolni a múzeumba, ill. mesélni a legkedvesebb játékukról.

Az intenzív hét igazán intenzív munkával telt el, még házi feladattal is kellett a következő napra készülni, de ez egyátalán nem volt megterhelő a gyerekek számára. A következő nap reggelén mindenki boldog mosollyal mutatta a kész feladatokat és vidáman állt ki az osztály és a tanár bácsi elé, hogy meséljen a kedvenc állatáról, bemutassa egy-egy napját, ill. meséljen családja életéről. Természetesen, hogy a gyerekek is gazdagodjanak, a tanár bácsi is megosztott velük pár információt, amelyet nagy lelkesedéssel fogadtak a gyerekek.
      Annak érdekében, hogy a részt vevő tanulók igazán hasznosan töltsék el az időt, a tanár bácsi mindig felhívta a figyelmet arra is, ami a tankönyvből általában kimarad, ha azonban Angliába csöppennénk, bizony megütné a fülüket egy-egy szó, amely nem hangzott el a tanórákon.
      Gyorsan elszaladt a hét és máris péntek volt, ami azt jelentette, hogy a gyerekek teljesítménye értékelésre került, és az elvégzett munkáért bizonyítvány is járt. Nagy örömmel és büszkén vették át a hivatalos okiratokat, és már tervezgették is a következő, júniusi angol nyelvi hetet.

PaerdDr. Gergely Henrietta tanító néni