Ismét az angol nyelvről

Az idei tanévet igazán sikeresnek mondhatjuk az angol versenyek terén. Aki idegen nyelvekkel foglalkozik, az igazán tudja, hogy mennyire nehéz, kemény és szorgalmas munka van egy-egy nyelv elsajátítása mögött. Állandó és következetes tanulásra, kitartó szorgalomra és kemény akaratra van ahhoz szükség, hogy ezeken a versenyeken sikereket érhessünk el, és persze rendkívül sok iskolán kívüli munkára.

A 2013-2014-es tanévben a Csatangolók c. nemzetközi angol nyelvi levelező versenyben is sikerült részt venni nagyon szép eredménnyel. A Magyarországon megrendezett versenybe több, mint 1000 gyerek jelentkezett az anyaország különböző pontjairól, és idén első ízben felvidéki magyar diákok is jelentkezhettek.

Iskolánkat két tanuló képviselte. Grosch Dóra 4. A osztályos tanuló, aki Funny Grammar – Mókás nyelvtan című versenytípusba nevezett, amelyben az elméleti tudás mellett nagyban kamatozhatta kreativitását is. Az elérhető maximális 266 pontszámból Dóra 250 pontszámot gyűjtött be. Sajnos a hatalmas túljelentkezés miatt ez a 63. helyhez volt elég, de ezúton is szeretnénk Dorkának és felkészítő tanító nénijének, Lesko Mónikának gratulálni az elért eredményhez, amely igazán szépnek mondható.

A felső tagozaton Horján Adrienn 8. A osztályos tanuló vett részt a versenyben. Mivel Adrienn napi szórakozása és tevékenysége közé tartozik az olvasás, így ő a Reading Club – Olvasói klub versenytípust választotta. Egy angol regény szolgált alapul a feladatsorokhoz, amely szövegértelmezési feladatokat tartalmazott. Adrienn hatalmas szorgalommal és kitartással dolgozott a néha igencsak nehéz feladatokkal. Az elérhető 200 pontszámból diákunk 189 pontszámot teljesített, amely a nemzetközi verseny 3. helyét eredményezte. Igazán büszkeséggel tölt el, hogy ilyen szorgalmas és kitartó diákokkal foglalkozhatunk, akik nem restellik a sok házi feladat után még a szorgalmi versenyfeladatokat sem megoldani. Természetesen ez külön feladat a felkészítő tanító nénik számára is, de nincs az az idő és energia, amelyet egy pedagógus ne áldozna fel, ha látja, hogy tanítványa akarja és hajlandó az iskolán kívüli munkára.

Gergely Henrietta