Angol nyelvi verseny

Sok-sok évvel ezelőtt kezdődött az angol nyelv tanításának története iskolánkban. Diákjaink nagy-nagy lelkesedéssel vágtak neki ennek a csodás idegen nyelv tanulásának, de mihelyt rájöttek, hogy bizony a nyelvtanulás igencsak kemény és áldozatos munka, a szorgalom kicsit alábbhagyott. Persze rengeteg ügyes tanuló került ki iskolánk padjai közül, és büszkén tehették próbára tudásukat a középiskolákban.
      Sok év folyamatos, következetes és szorgalmas munkájának az eredménye, hogy a tavalyi évben Lévai Ramóna, akkor még nyolcadikos tanulóval elhatároztuk, hogy nekivágunk a legnehezebb angol nyelvi versenynek, az ANGOL OLIMPIÁNAK. Az elhatározást komoly és kitartó munka követte. Rengeteg kükönmunkára, feladatlapok feldolgozására, olvasásra, gyakorlásra volt szükség, majd végül 2014. január 15-én, reggel elindultunk Gútára, a járási fordulóra. A komáromi járásból 18 tanuló mérettetett meg ezen a versenyen. A mezőny igazán erős volt, a diákok tehetségesek és szorgalmasak voltak. A verseny több részből állt. Az írásbeli rész magába foglalt egy nyelvtani, egy szókészleti, és egy szövegértelmezési feladatsort, majd következett a szóbeli, amely az igazi nyelvhasználatot tette próbára egy szituációs játékban, majd egy kép alapján való történetalkotásban. Ramóna mindkét részben rendkívül kimagasló pontszámmal teljesített, és a járási versenyen eredményesként a 4. helyen végzett. Ezzel több más nívós városi iskolát küldhettünk magunk mögé, és kijelenthetjük, hogy a járás magyar tannyelvű iskolái közül az első helyen végeztünk.
      Ezúton is gratulálunk Lévai Ramóna 9.A osztályos tanulónak.

PaerdDr. Gergely Henrietta tanító néni