Iskolaotthon - napközi



     „Engem ne emeljen magasba senki,
     Ha nem tud addig tartani,
     Míg tényleg megnövök,
     Guggoljon ide mellém
     Ha nem csak hallani
     De érteni akar,
     Hogy közel legyen
     szívdobbanásunk.“ (Bírtalan F.)

     A Mátyusföldön, Komáromtól mintegy húsz kilométerre, Marcelháza szívében, a Dombtető úton működik napközis klubunk négy csoportja.

     A „GÖDÖR“ – egy hatalmas udvar, ahol a füves sportpálya biztosítja gyermekeink számára a sokoldalú mozgáslehetőséget. Másik terünk a játszóudvar, ahol fából készült mászókák, libikókák, mozgásfejlesztő eszközök biztosítják az önfeledt játék lehetőségét. Tágas termeinkben új bútorok, számítógépek, televízió, interaktív táblák, faliújságok találhatóak. Gyermekeink alkotásaiban mesefigurák, csendéletek tükrözik világunkat.

     A termeink egy-egy sarkában szőnyeg – a kuckó - található, mely még otthonosabbá teszi környezetünket.

     Minden csoport szakképzett nevelőnőjének elsődleges célja az, hogy szeretetteljes, otthonos, nyugodt légkört biztosítson a gyermekek számára, különösen a másnapi tanításra való felkészülésre. Az osztálytanítókkal és a szülőkkel együttműködve azon igyekszünk, hogy gyermekeinkből a világra rácsodálkozni tudó, kiegyensúlyozott személyiségeket neveljünk.

     Klubunk az egész iskolaévet átölelő terv alapján működik, melyben fő feladatunknak tekintjük a gyermek sokoldalú fejlődését, az érzelmi biztonságot nyújtó nyugodt, derűs légkör kialakítását. Figyelemmel kísérjük egyéni képességeik, adottságaik kibontakozását. Napirendünket úgy állítottuk fel, hogy a gyermek megfelelően fel tudjon készülni a tanítási órákra. Napi foglalkozásainkon arra törekszünk, hogy a gyermekek felfedezzék és megismerjék a világ sokszínűségét és elegendő idő jusson az önfeledt játékra is.

     A nevelés területén kiemelten fontosnak tarjuk az anyanyelvi képzés fontosságát, amit elsősorban a bábköri munkában valósítunk meg.

     Nem a versenyek miatt, hanem saját örömünkre bábozunk, de fellépéseinkkel örömet szerzünk a környező iskolák tanulóink éppúgy, mint az óvodásoknak vagy a nyugdíjasoknak. Minden fellépésünkkel átadunk egy csodát, mégpedig édesanya szóval – magyarul.

     A bábcsoport mellett gyermekeink még számos kört látogatnak, ilyen például a kézműves kör, ahol különösen az érzelmi, esztétikai érzékük és kézügyességük fejlődik.

     Sok gyermek tanul idegen nyelvet is, ahol játszva ismeri meg más emberek kultúráját, szokásait. Az említettek mellett sokan látogatják a tánc—és sportkört, de számos gyermek ismerkedik a hangszerek titkaival is.

     Szeretnénk, ha a klubunkat látogató gyerekek szeretetteljes éveket töltenének el ebben a közösségben és felnőttként majd örömmel gondoljanak vissza az itt eltöltött évekre. Érezzék, hogy számunkra fontosak, hogy szeretjük őket, hogy hiszünk bennük.



  • Iskolánk a 2011/2012-es tanévben iskolaotthonos formában újra indítja az 1. osztályt, hogy megkönnyítsük az óvodából az iskolába való átmenetet.
  • A szülők terhein kívánunk enyhíteni azzal, hogy tanulóink egész napos foglalkoztatásban részesülnek.
  • Ez a rendszer jobban alkalmazkodik a gyerekek életkori sajátosságaihoz, egyenletesebb a tanulók terhelése, a több szabadidős tevékenység miatt (levegőzés, játék, meseolvasás, kreatív tevékenységek).
  • Hét közben a pedagógussal készítik el a leckét, vele tanulnak meg tanulni, így a gyerekek a táskát és a tanszereket az iskolában hagyhatják, csak hét végén viszik haza.
  • Reggel 7:35 órától délután 16:00 vagy 16:30-ig van tanítás.