Szülők és pedagógusok kellemesen szórakoztak

Az idei tanévben kicsit rendhagyó módon, április 27-én került sor a Szülők – Pedagógusok hagyományos báljára, mely az eredeti időpont helyett két héttel később került megrendezésre. Ez az esemény kiváló alkalom a szülők és pedagógusok közötti jó kapcsolat elmélyítéséhez. Fontos, hogy a szülők és pedagógusok az iskola falain kívül is elbeszélgessenek, megismerjék egymás kisebb-nagyobb problémáit, ill. hogy magánemberként is kicsit közelebb kerüljenek egymáshoz.
      Az említett estén iskolánk igazgatója, Duka Róbert egy-egy szál virággal várta a kedves szórakozni és kikapcsolódni vágyó hölgyeket, anyukákat, hogy ezzel is kifejezhesse tiszteletét. E nehéz időkben, mikor a problémák ezreivel kell megküzdenünk, kevesebb idő jut olyan dolgokra, amely a lelket is emeli. Ezért gondoltuk, hogy a virág mellé egy kis versikét, egy parányi üzenetet is tűzünk, amely a marcelházi születésű Danis Renáta fiatal költőnőnk tollából származik, és gyökereink fontosságára hívja fel a figyelmet. Hiszen csak az az ember tudja, hogy hová tart a jövőben, aki tudja honnan jött, ismeri múltját, büszke örökségére és őseire, kultúrájára és történelmére.

Danis Renáta: Gyökerek

Ahogy a fa gyökeret vert az anyaföldbe,
      Úgy vertünk mi is gyökereket a földbe.
      S ahogy nyújtózik és nő az égig,
      Úgy keressük mi is szüntelen az Égit.
      Kettőnk között az a különbség, hogy
      A fa tudja, hogy egy magból vagyunk,
      De mi csak sejtjük még.
      S ha véget ér számára e földi lét,
      Kifordulnak gyökerei,
      S ahogy mi is, visszaadja az anyaföldnek testét.
      Fontos a gyökér, hogy tudd honnan jöttél.
      De közben mint a fa, nézz az égre, hogy
      Ne feledd, itt is csak a test marad,
      De odafent van valami, aminek soha nincsen vége.

A vendégfogadás után egy rövid beszéddel köszöntötte a vendégeket iskolánk igazgatója, valamint Lévai Ildikó, a Szülői Munkaközösség elnöknője. Ezután iskolánk diákjainak igazán szép táncprogramjával nyitottuk meg a bált.
      A táncparkett hamar megtelt a táncolni vágyó párokkal, a zenekar nagy örömére, akik igazán kellemes zenét szolgáltattak számunkra.
      A szép díszítés, a kellemes zene, mind-mind jó alpul szolgálhattak a szórakozáshoz. A szünetben egy-egy szelet finom tortaszelettel kínáltuk meg vendégeinket, így együtt falatozhattunk az iskola 160 szeletes óriástortájából, amely dicséri a cukrásznő, Varga Renáta ügyességét, hiszen nem csak finom volt, hanem szemet gyönyörködtető volt a díszítés is, a torta közepén iskolánk logójával.
      A közös tortázás után egy kis tánc következett, de ekkor már mindenki figyelgette a tombola díjakat, hiszen ízlésesen sorakoztak a színpadon a különféle ajándékok, amelyeket ezúton is szeretnénk megköszönni a felajánlóknak.
      A tombolahúzás után ismét a táncé volt a főszerep. Még a hajnali órákban is ropták a táncot a párok, hiszen minden adva volt ahhoz, hogy jó legyen a hangulat .
      Ezúton is szeretnénk mindenkinek köszönetet mondani a szervezésért, és reméljük, jövőre ismét találkozhatunk egy kellemes est erejéig, szülők és pedagógusok.

PaerdDr. Gergely Henrietta tanító néni