Rendhagyó irodalomóra Marcelházán

Az általános iskolák tanulói heti 2-3 alkalommal foglalkoznak a magyar irodalom szépségeivel a tanórák keretén belül, amely egyeseknek elegendő, mások viszont úgy gondolják, hogy sokkal több időt és energiát kellene irodalmunk gyöngyszemeinek szentelni, hogy gyermekeink igazán megismerhessék és átélhessék ezen alkotások lényegét, értelmét. Ezért fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek a tanítási órákon kívül is megtapasztalhassák és megélhessék egy-egy alkotás valódi mélységét.
      E cél érdekében immár hagyománnyá vált iskolánkban egy-egy rendhagyó irodalmi óra megszervezése, amelyre idén április 26-án délután került sor az iskola dísztermében.
      Az idei órát Agy Endre alkotásainak szenteltük. Hogy az előadást fokozzuk, és hogy az élmény még megkapóbb és hatásosabb legyen, iskolánk igazgatósága a kassai Thália Színház két neves művészét, Kövesdi Szabó Máriát és Pólos Árpádot invitálta meg iskolánkba, akik igazán lenyűgöző élményben részesítették a hallgatóságot.
      Egy-egy vers értelmezéséhez szükséges ismerni a költő életét, a vers születésének körülményeit, így kedves vendégeink egy-egy vers esetében még ezekre a tényezőkre is kitértek annak érdekében, hogy az élmény igazán maradandó legyen számunkra.
      E délután annál inkább is rendkívüli volt, mert a közönség soraiban három generáció foglalt helyet, ugyanis e kellemes órára meghívást kaptak diákjaink mellett nyugdíjas és volt pedagógusaink is. Bizonyosak lehetünk benne, hogy egy-egy szavalat mást mondott egy idősebb pedagógusnak, mint egy tizenéves diáknak, de az előadás végén egyöntetűen nagy tapssal köszöntük meg a felejthetetlen pillanatokat, amelyekben feleleveníthettük és megélhettük Ady életét, szerelmeit, életének szép és küzdelmes perceit.

PaerdDr. Gergely Henrietta tanító néni