Lövészet

Az előző évekhez hasonlóan a marcelházi alapiskola diákjai idén is részt vettek a komáromi járás lövészversenyén. A szentpéteri versenyen az iskolánkat idén Zsidek Fanni 8. osztályos, Boros Attila és Havrancsík Gábor 9. osztályos tanulók képviselték. A diákok fekvő helyzetből szélpuskával lőnek a 10 méterre elhelyezett céltáblára. A verseny a lövészet szabályainak megfelelően zajlik, ezért megengedett a speciális kabát, kesztyű és rögzítők használata, melyek hiányában diákjaink nem értek el korábban kimagasló eredményeket. A gyakorlás idén meghozta a kívánt eredményt. Csapatunk az 5. helyet szerezte meg, az idősebb diáklányok versenyében pedig Fanni a 2. helyezést ért el, amely kiemelkedőnek mondható annak fényében, hogy a dobogón az összes kategóriát figyelembe véve csak szentpéteri diákok szerepeltek.

A felkészülésben nagy segítségünkre voltak a diákok szülei, akiknek ezúton szeretnénk köszönetet mondani.