Színházban voltunk

2013. június 21-én látogatást tettünk Budapest egyik legnevezetesebb színházába a Madách Színházba. Nagy izgalommal töltöttek el minket a rendezvény előtti napok mivel már vártuk, hogy a színház székein ülve láthassuk az idei évad legsikeresebb darabját, a Mary Poppinst.

thumbnail       A Banks családban nem megy minden rendjén, elsősorban a két rakoncátlan és rendetlen gyermek miatt. Kénytelenek hát bébiszittert fogadni, ám ők gyakorlatilag egymásnak adják a kilincset, ők sem bírnak a kicsikkel. Mert hát ezek a gyerekek végtére is azt szeretnék, hogy törődjön valaki velük. Még hirdetést is írnak. Láss csodát, erre a hirdetésre jelentkezik egy furcsa figura, Mary Poppins, akinek irdatlan mély szőnyegtáskája és nagy önbizalma van. Mary Poppins tényleg különös szerzet: maga is nagy híve a rendnek és a fegyelemnek. Csak valahogy máshogyan csinálja, mint a többiek. Például tudja, hogy a keserű orvosság egy kanál mézzel sokkal könnyebben csúszik le az ember torkán. Meg ismer egy csomó még nála is különösebb embert: Bertie-t, a kéményseprőt meg a szóvirágboltos nénit meg a madáreledeles asszonyt és a szobrokat a parkban. Jane és Michael, a két gyermek először bizalmatlanul tekintenek ezekre az alakokra: Bertie piszkos, a madáreledeles asszony ijesztő, a szobrok meg fémből vannak. Mary Poppins megtanítja őket arra, hogy nem a látszat a fontos. Meg arra is, hogy ne ítélj elsőre. Meg arra is, hogy embernek lenni érdemes. Sőt arra is, hogy próbáljanak a maguk erejéből menni előre. Ebben az értelemben a Mary Poppins a legfontosabb darabok egyike, amit egy gyereknek – sőt talán az egész családnak – érdemes megmutatni. Mary Poppins úgy játszik a gyerekekkel, hogy közben olyan értékeket ad át észrevétlenül, amelyek nélkül felnőttként nehéz embernek lenni, mégis olyan gyakran megfeledkezünk róluk. Mondhatnánk, hogy ezek a dolgok – hogy ne a pénz legyen az első, hanem az emberség, hogy a szeretet a legfontosabb – közhelyesek és egyszerűek. Mary Poppins világában azonban minden egyszerű – a jó jó, a rossz rossz a világ pedig érdekes és színes. Mary Poppins azt mondja: az életet lehet és kell is szeretni, és akkor minden rendben lesz.

A színmüvészek ünneplése után boldogan, élményekben gazdagon tértünk haza.

Senkár Vikrória 6.a osztályos tanuló