Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny díjátadó ünnepsége

A 2011/2012. tanévben a Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny felvidéki díjátadó ünnepségére 2012. április 23-án került sor Komáromban, a Selye János Gimnázium dísztermében. A Kangourou sans Frontieres nemzetközi alapítvány által koordinált Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen minden alap- és középiskolás részt vehet, a könnyebb és nehezebb feladatok együtt mindenki számára sikerélményt biztosítanak. A 30 versenyfeladat megoldására 75 perc áll rendelkezésre, melyet minden országban egyidőben, 2012. március 19-én, 10 órakor kezdhetett megoldani több millió diák.

A verseny célja:

- a matematika népszerűsítése, a matematika megszerettetése,
- Magyarország , és egyben a Felvidék bekapcsolása egy világversenybe,
- nemzetközi hírnevünk javítása,
- tehetségek kiválasztása.

Legyen a verseny a matematika ünnepe szerte Európában!

A díjkiosztó ünnepségre az egyes évfolyamok (alapiskola: 2.-8., középiskola: 9.-12.) legtöbb pontot elért versenyzői közül az első öt kap meghívót. Iskolánkból 22 tanuló kapcsolódott be a versenybe a 3. - 8. osztályokból. Közülük ötöt hívtak meg a díjátadóra. A kis matematikusokat Andruskó Imre igazgató úr köszöntötte, majd rövid kultúrműsor után megkezdődött az eredményhirdetés.

Íme az eredmények:
Lévai Ramóna VII. A 1. hely felkészítő pedagógus: Illés Terézia, szintén díjazott
Domonkos András IV. A 2. hely felkészítő pedagógus: Juhász Gabriella
Gergely Balázs V. A 2. hely felkészítő pedagógus: Illés Terézia
Szabó Adrián III. A 4. hely felkészítő pedagógus: Gál Angelika
Czibor Eszter VII. A 4. hely felkészítő pedagógus: Illés Terézia
   A díjazottak oklevelet és könyvcsomagot kaptak.

Gratulálunk a verseny győzteseinek, résztvevőinek és a felkészítő pedagógusoknak! Reméljük a következő tanévben is hasonló sikerrel, még nagyobb létszámban fognak versenyezni és valóban a matematika ünnepe lesz a világon az a 75 perc, amit gondolkodásra, érdekes problémák megoldására fordít a több mint hat millió diák!