Kimagasló eredmények a matematikaversenyeken

2013/14-es tanévben kis matematikusaink kiváló eredményeket értek el.

Domonkos András VI.A osztályos tanuló nyereménysorozatát februárban kezdte, amikor toronymagas pontszámmal megnyerte a Zrínyi Ilona Matematikaverseny kerületi fordulóját, ezért meghívást kapott az országos versenyre is, amit Kecskeméten rendeztek. Márciusban szintén 1. helyen végzett a Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny felvidéki mezőnyében.

A szlovákiai versenyekben is kiválóan teljesített, a Matematikai Olimpián osztálytársával Fábik Dáviddal egyforma pontszámot elérve eredményes megoldók lettek. A Pitagorasz Matematikaverseny iskolai fordulóját megnyerve jutott a járási fordulóba, ahol az 1. helyezettel azonos pontszámmal a 2. lett, így részt vehetett az országos megmérettetésen június 6-án Pozsonyban. Itt szintén eredményes lett, a 8. helyre sikerült felküzdenie magát.

Lévai Ramóna IX.A osztályos tanulónk a Matematikai Olimpián jeleskedett. A sikeres iskolai forduló után a járási fordulóban az 5. lett, így lehetőséget kapott, hogy részt vegyen a kerületi fordulón Nyitrán. Itt a maximális pontszámot elérve az 1.helyen végzett. Rami szeptembertől a Selye János Gimnázium matematika-fizika tagozatos osztály diákja lesz.

Minden kis matematikusunknak gratulálunk, és a következő tanévben is szép sikereket kívánunk!

Illés Terézia felkészítő pedagógus