Szavalóverseny romák számára

A Bátorkeszi Roma Szervezet és Bátorkeszi Község immár 7. alkalommal rendezte meg a Roma Irodalom Nemzetközi Versenyét, melyen iskolánkat 9 tanuló képviselte.

A versenyre 2O14. 6. 7-én, szombaton került sor a bátorkeszi kultúrházban. A diákok izgalommal, de lelkesen indultak neki a megmérettetésnek. Két kategóriában versenyeztek. Az asó kategóriát az első osztályból négy tanuló: Csóka Irén, Galbavy Mário, Durács Dávid, Opálka Sz., a másodikból Durác Zsolt és Csóka Gyula képviselte. A második kategóriában három ötödikes tanuló indult: Durác Krisztína, Kálmán Júlia és Opálka Tímea.

Az 52 tanuló színvonalas versenyében Csóka Gyula az 1. kategória 3. helyezését érte el. Ezen kívül a Marcelházi Alapiskola a Roma Szervezet különdíját is elhozta, amelyet az az intézmény kaphatott, amelyik különös figyelmet szentel a roma diákok nevelésére, foglalkoztatására. Mindanyiuknak gratulálunk a sikeres szerepléshez, s szeretnénk, ha a továbbiakban is részt vennének irodalmi rendezvényeken!