Nosztalgia - tablóavatás

Kedves volt Marcelházi Diákok!

Bizonyára sokaknak már kissé a homályba tűnt az az idő, amikor az alapiskola padjait koptatták. Már halványan emlékeznek a régi kedves diáktársakra, tanítókra, a huncut csínytevésekre, a vidám kirándulásokra, a sikerélményekre, vagyis a régi szép időkre. Vagy talán már az iskola tantermeire is csak bizonytalanul emlékeznek. Sokak talán azóta nem is lépték át az iskola küszöbét, vagy csak ritkán, mikor esetleg az unokáikat elkísérték az iskolába. De hogy is volt régen? Mindezeket a drága kedves emlékeket újra fel lehet eleveníteni, a régi jó kapcsolatokat újra fel lehet újítani ezzel a nagyszerű alkalommal, ami már hagyománnyá vált iskolánkon.
      Felkutattuk, hogy hogyan tudnák azokat a tablókat helyettesíteni, amik az évek során megrongálódtak, vagy esetleg teljese eltűntek. Így került sor arra, hogy tablófénykép után kinagyíttattuk ezeket a tablókat, és egy kis kedves ünnepség keretén belül a tablón szereplő személyekkel felavattuk, és elhelyeztük az iskola épületében. Így az 1964-ben és az 1968-ban végzett diákok tablója már a helyére került. A következő tablók átadását 2014. április 11-re tervezzük, ezek pedig az 1966, 1967, és az 1971-ben végzett diákoké lesz. Ezúton is kérünk minden volt diákot, hogy figyeljék a hirdetéseket, és értesítsék a falunkból elkerült diáktársaikat erről a közelgő eseményről.
      A Marcelházi Magyar Tanítási Nyelvü Alapiskola mindenkit nagy szeretettel hív és vár, hogy újra átélhessük együtt a régi és az új emlékeket és élményeket.

Mgr. Duka Róbert iskolaigazgató