Nyári napközis tábor

Marcelháza - 2014. június 30. – július 4.

25 gyermek számára szerveztük meg a napközis táborunkat, elsősorban azzal a célzattal, hogy a szülők számára a nyári szünet egy idejére megkönnyítsük a gyermekfelügyeletet. A másik alapvető elgondolásunk az volt, hogy a gyermekek természetes környezetükben ismerkedhessenek meg a háziállatokkal, amelyek sajnos már a falusi udvarokból is eltűntek. Ezért választottuk az iskola mellett az az RC Ranch-ot, ahol nem csupán figyelmet, kaptunk a tulajdonosoktól és alkalmazottaktól, hanem élő betekintést a lovak, kecskék, baromfiak életformájáról, szokásairól. A gyerekek ismereteket szerezhettek arról is, hogy a ló milyen megahtározó szerepet játszott a Magyar parasztember s a katona életében. A gyönyörű környezetben figyelmet szenteltünk a táborozók testi, szellemi és lelki egyensúlya fejlesztésének, figyelembe véve az életkorukat, hiszen a résztvevő gyerekek az első osztálytól egészen az negyedik osztályig sereglettek össze. Ennek alapján álljtottuk össze a sportfoglalkozásokat, a kultúrális és szórakoztató tevékenységeket, különös tekintettel a csapatépítő játékokra. Az utolsó napon ki mit tud műsorral vettünk búcsut a tábortól, előtte a gyerekek zsírkrétával lerajzolták a környezetüket, élményeiket, a kiválasztott két legjobb alkotást minden gyermek aláírásával átadtuk a vendéglátóinknak. A tabor idején iskolánk minden nevelőnője foglalkozott a gyerekekkel és biztosították felügyeletet. A táborlakók reményeink szerint kellemes és életükben is meghatározó élményekkel folytathatták a szünidőt.