Előadás a természetvédelemről és az ökológiáról

A Marcelházi Alapiskola 7. és 9. osztályos diákjai egy 45 perces előadást hallgathattak meg a természetvédelemről, valamint az ökológiáról.

Az óra első felében egy kérdőívet kellett kitöltenünk, majd a szikes területekről volt szó, az ott élő állatokról és növényekről, a szárazföldi és vízi ökoszisztémákról. Megtudtuk, hogy a szikes egy olyan talaj, amely sok sót tartalmaz, és a mi környékünkön sok ilyen található. Az osztály minden tanulója kapott egy képet egy állatról vagy növényről. Mindnyájunknak meg kellett mondania, hogy szerinte az az állat vagy növény megtalálható-e a szikes területeken. Az óra utolsó perceiben ugyanazt a kérdőívet visszakaptuk. Aki odafigyelt, annak nagyon könnyen sikerült válaszolni a kérdésekre.

A csengetés után elmondhattuk, hogy nagyon élveztük az előadást, majd elöszöntünk látogatóinktól.

Horján Adrienn 9.A és Zsidek Viktor 7.A