Versünnep a marcelházi kultúrházban

A mentém egyik ujja hímes,
érzelgős, forró,-- ez kelet.
Az ész szaván agyafúrt,
Hűvös nyugat varrta a másik felet.
S míg itt virrasztok két kultúrát
Osztó Kis-Kárpát- dombokon,
Ezüst Dunám a mentém csattja,
S a kettőt összegombolom.

Győry Dezső

Az Összetartozás napja rendezvénysor keretében versünnepet tartottunk a marcelházi magyar alapiskola szervezésében. Megnyitójában Mgr. Duka Róbert, a magyar iskola igazgatója hangsúlyozta az együvétartozás és a szellemi együttlét jelentőségét, Varga Ervin, Marcelháza polgármestere pedig a történelmi összefüggésekről beszélt.A rendezvényen elsőként a tapolcaiak mutatták be az alkalomhoz komponált irodalmi összeállításukat, majd magyarországi és felvidéki versmondók váltották egymást a színpadon. A szervezők Illyés Gyula örökérvényű versének részletét választották vezérfonalul:
 futó homok, népek, házak,
Magyarországgá összeállnak
   A megemlékezés zárásaként gyermekrajz kiállításra hívogatták a szép számban megjelent közönséget, majd a szereplők jelképesen virágot ültettek, s könyvet cseréltek egymás között.
   Az esemény végén mind a szereplőknek, mind pedig a felkészítőiknek a Versünnepre készített emléklapot adományoztunk.

Gál Lívia